Vegan Belgesi

Vegan Belgesi

Gıda sektöründe birçok koşul ve gereklilik üreticiler tarafından mutlak suretle yerine getirilmelidir. Çünkü gıda diğer sektörlerden farklı olarak ciddi ölümlere neden olabilir. İnsan sağlığını doğrudan tehdit eden ve sağlık açısından kesinlikle zararlı olan koşullarda gıda maddeleri üretmek yasaktır. Tüm bunların yanı sıra insanların beslenme alışkanlıkları ve beslenme felsefeleri de birbirinden farklılık gösterir. Farklı olan kesimlerden biri de vegan beslenme türünü tercih edenlerdir. Vegan kısaca; üzerinde hayvan deneyi yapılmayan, havyaların testler için öldürülmediği, hiçbir hayvansal ürün içermeyen (süt, süt tozu, peynir altı suyu, yumurta, bal vb) gıda ürünlerini tercih etmektir. Bu koşulları sağlayan pek çok gıda firması bulunuyor. Ancak üretilen gıda ürünlerinin bu koşulları taşıdığına ilişkin ‘’vegan belgesi’’ alınmalıdır. Peki, vegan belgesi nasıl alınır? Kriterleri nelerdir? Akre Group Danışmanlık şirketi olarak sizlere profesyonel bir hizmet vermekteyiz. İşte detaylar…

Vegan Belgesi Nedir?

Vegan Belgesi; değişen tüketim alışkanlıkları sonucunda hayvansal ürünleri reddeden bireyler için üretime alınmış tüm gıda ürünlerinin, tüketici taleplerini uygunlukla karşıladığına ilişkin bir belgedir. Kurumsal olarak vegan ürünler açısından tescil niteliği de taşıyan bu belgenin alınması için üretim koşullarının tüketici taleplerini karşılayıp karşılamadığı incelenir. İncelemenin ardından üretilen ürünler tüketici gurubun hayvansal hiçbir katkı maddesi içermediğine karar verilirse Vegan Belgesi ibraz edilir. Bu belge ibrazı ile kalmayıp, vegan ürünlerin üzerinde de belirtilir. Bu konuda ayrıntılı bilginiz bulunmuyorsa ve nereye nasıl başvurmanız gerektiğine dair hiçbir fikriniz yoksa mutlaka kaliteli bir danışmanlık hizmeti almalısınız. Profesyonel danışmanlık şirketleri tüm belgelendirme süreçlerinizi yakından takip ederek gereklilikleri yerine getirmekle mükelleftir. Akre Group Danışmanlık olarak ‘’vegan belgesi’’ ve ihtiyaç duyduğunuz diğer tüm belgeler (Helal Belgesi, Koşher Belgesi, GMP Belgesi, İSO Belgesi vb.) konusunda sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Sitemizin iletişim bölümünden ve whatsapp iletişim modülü üzerinden danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Vegan Belgesi Danışmanlık Hizmeti

Vegan belgesi almak için danışmanlık hizmeti almayı planlıyorsanız en doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Akre Group Danışmanlık şirketi olarak farklı tüketici guruplarına hitap eden üreticiler için sayısız belgelendirme sürecini takip ederek sonuçlandırdık. Alanımızda profesyonel olduğumuz için siz de gönül rahatlığı ile bizi tercih edebilirsiniz. Makalemizi dikkatli bir şekilde okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Nisan 16, 2020

Vegan Belgesi

Şubat 29, 2020

Helal ve Kosher